Rejestracja ONLINE
image image

Bonding - leczenie estetyczne za pomocą licówek bez szlifowania zębów.

Marzysz olśniewającym uśmiechu, ale obawiasz się piłowania zębów? Idealnym rozwiązaniem dla Ciebie jest bonding. Procedura ta ma na celu modyfikację kształtu i koloru zębów widocznych w uśmiechu, przy jednoczesnym uniknięciu ich szlifowania. Co więcej, cały proces nakładania specjalnej żywicy kompozytowej na zęby jest przeprowadzany w ciągu jednej wizyty i daje możliwość odwrócenia zmian w przyszłości.

 • Bezinwazyjnie dla zębów, bez szlifowania, bez piłowania możesz w łatwy sposób zmienić kształt i kolor swojego uśmiechu
 • Każdy projekt uśmiechu wizualizujemy bezpośrednio na zębach Pacjenta.
 • Metoda o wiele bardziej komfortowa i szybsza, niż klasyczny wycisk masą.
 • Najwyższa precyzja dzięki bezbolesnej technologii skanu 3D.

Lekarz dentysta
Wiktor Krawczyński

Leczenie Trwałe i Estetyczna to filozofia, którą kieruję się w pracy. Wychodzę naprzeciw oczekiwaniom moich pacjentów łącząc wiedzę, doświadczenie i pasję do stomatologii. W codziennej praktyce szczególny nacisk kładę na holistyczne, wielospecjalistyczne podejście do moich pacjentów.

W swojej pracy nie tylko leczę zęby, ale również tworzę piękne uśmiechy, przywracam pewność siebie i poprawiam jakość życia swoich pacjentów.

image
image

Najczęściej zadawane pytania

 • Co wyróżnia bonding w Stomatologii Trwałej i Estetycznej ?

  W przemyśle usług stomatologicznych jesteśmy jednymi z nielicznych, którzy oferują swoim pacjentom cyfrowo zaprojektowany uśmiech, który można następnie przenieść na ich zęby w postaci bondingu. Tworzymy te uśmiechy, korzystając z trójwymiarowych skanów uzębienia i profesjonalnej sesji fotograficznej oraz technologii druku 3D. Dostosowujemy indywidualnie kształt, kolor i fason zębów do twarzy pacjenta oraz jego osobistych preferencji. Wszystko to jest starannie przemyślane przed rozpoczęciem właściwej procedury.

 • Przymiarka przed bondingiem.

  Proces bondingu zaczynamy od przymiarki na zębach pacjenta. W tym celu umawiamy się na wizytę, podczas której tymczasowo nakładamy na zęby pacjenta żywicę kompozytową w dokładnie takim kształcie i kolorze, jakie będą miały po zakończeniu zabiegu estetycznego. Dzięki temu podejściu pacjent ma nie tylko możliwość wyboru koloru swojego przyszłego uśmiechu, ale także możliwość zobaczenia i odczucia efektów na własnych zębach. To zapewnia w pełni przewidywalne efekty i zadowolenie z wykonania usługi.

 • Jak to przebiega wykonanie bondingu?

  Pierwsza wizyta
  Umów się na konsultację w celu oceny, czy Twoje zęby są zdrowe i nadają się do przeprowadzenia bondingu. Podczas tej wizyty dentysta oceni stan Twoich zębów i ich przydatność do procedury. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i rozwiejemy wątpliwości. Zostaną omówione wątpliwości, możliwości leczenia i dokładnie ustalona cena i zakres zabiegu. Jeśli będziesz gotów/gotowa przejść do kolejnego etapu, czyli projektowania uśmiechu, na tej wizycie mogą zostać wykonane cyfrowe wyciski zębów za pomocą skanera 3D, a także przeprowadzona sesja fotograficzna zębów, uśmiechu i twarzy w celu stworzenia projektu. Możesz też zastanowić się nad pojęciem leczenia i umówić na skany 3D i sesję foto w innym terminie.
  Druga wizyta
  Zazwyczaj odbywa się kilka dni po pierwszej wizycie. Podczas tej wizyty dentysta tymczasowo nałoży na Twoje zęby żywicę kompozytową i przeprowadzi próbny bonding. Będziesz mógł/mogła zobaczyć efekty nowego uśmiechu i wybrać kolor zębów. Jeśli efekt spełnia Twoje oczekiwania, będziemy mogli przystąpić do ostatniej trzeciej fazy leczenia.
  Trzecia wizyta
  W trzeciej wizycie przeprowadzany jest właściwy zabieg bondingu, polegający na nałożeniu kompozytu na zęby. Od tego momentu możesz cieszyć się swoim nowym, wymarzonym uśmiechem.

 • Jak długo utrzymuje się efekt bondingu?

  Przy odpowiedniej profilaktyce i przestrzeganiu zaleceń lekarza dentysty, efekt bondingu może utrzymywać się przez minimum 5 lat. Można jednak wydłużyć ten okres nawet do kilkunastu lat, zachowując idealną higienę jamy ustnej i regularnie uczęszczając na kontrole i wizyty na serwis uzupełniania. Największą rolę w utrzymaniu trwałości zabiegu odgrywają rutynowe procedury higieniczne, które pacjent wykonuje w codziennej pielęgnacji zębów według zaleceń lekarza. Stosujemy najwyższej jakości kompozyty jak Enamel (Włochy) czy Tokuyama (Japonia).

 • Bonding - zalety i wady:

  Zalety:
  Doskonałe efekty estetyczne, porównywalne do tradycyjnych uzupełnień ceramicznych i porcelanowych. Możliwość wykonywania napraw i leczenia zębów. Brak konieczności szlifowania zębów. Przewidywalne efekty dzięki projektowi uśmiechu i przymiarce. Niższe koszty w porównaniu do rozwiązań ceramicznych lub porcelanowych, około 2-3 razy tańsze. Możliwość powrotu do pierwotnego stanu zębów. Możliwość ponownego przeprowadzenia zabiegu w przyszłości.
  Wady:
  Krótsza trwałość w porównaniu do rozwiązań porcelanowych z koniecznością szlifowania zębów. Wymaga idealnej profilaktyki, korzystania z elektrycznych szczoteczek do zębów, past o niskim współczynniku RDA, oraz codziennego nitkowania zębów i regularnego zgłaszania się na wizyty kontrolne i serwisowe.